Lopende onderzoeken op en nabij de dijk


29 januari 2026

Ecologisch onderzoek

Vanaf 6 maart gaat een ecoloog van Omniverde het veld in voor onderzoek. Voor dit onderzoek wordt geen gebruik gemaakt van grote machines. De ecoloog loopt rond om te kijken welke soorten er aanwezig zijn de sloten.

Graven van proefsleuven

Vanaf 16 maart gaan zowel Enexis als BrabantWater proefsleuven graven voor de kabels en leidingen. Deze werkzaamheden nemen ongeveer twee dagen in beslag. Om dit te doen, maken zij gebruik van een kraan.

Update onderzoeken - februari 2026

Bomenonderzoek

Op dinsdag 10 februari hebben we onderzoek gedaan naar de wortels van de lindebomen aan de Heusdenseweg. Een van de stappen binnen de dijkverbetering is het aanbrengen van bevergaas aan de buitenzijde van de dijk. Omdat we de lindebomen graag willen behouden, is het belangrijk om precies te weten hoe de wortels lopen. Met het onderzoek kunnen we de meest zorgvuldige werkwijze bepalen, zodat we het bevergaas kunnen plaatsen zonder schade aan de bomen.

Geotechnisch onderzoek

Momenteel voeren we geotechnisch onderzoek uit door middel van het plaatsen van sonderingen. Met deze metingen krijgen we beter inzicht in de opbouw van de ondergrond. Die informatie is nodig om de juiste lengte van de damwandplanken te bepalen, zodat deze stevig en veilig kunnen worden geplaatst. Het onderzoek wordt uitgevoerd met een speciale sondeertruck, die de bodem laag voor laag in kaart brengt.

Oppervlaktedetectie onontplofte oorlogsresten

Bruggen, gemalen en dijken zijn in de Tweede Wereldoorlog vaak onderdeel geweest van gevechtshandelingen. Om de uitvoering veilig te laten verlopen hebben wij door middel van oppervlaktedetectie de bodem gescand. Deze scans geven ons inzicht waar mogelijk nog bommen of granaten liggen. Op basis van deze scan bepaalt onze specialist welke objecten opgegraven moeten worden, voordat we starten met de uitvoering van de dijkverbetering. Mocht het nodig zijn, dan graven we later in het project deze objecten op.