Keersluis Bossche Sloot na 114 jaar weer als nieuw
Woensdag 10 april hebben we op feestelijke wijze de opening van keersluis Bossche Sloot gevierd. Na de renovatie is deze weer zo goed als nieuw. En dat terwijl de sluis al 114 jaar oud is! Fietsers werden verrast met een lekkere Bossche bol of een appel als zij de vrolijk versierde keersluis passeerden.
Belangrijke rol
Dankzij de restauratie kan de sluis ook in de toekomst een belangrijke rol blijven spelen. Bij stijgend waterpeil in het Drongelens Kanaal sluiten we de sluis handmatig om overstromingen te voorkomen. Eind 2023, tijdens hoogwater, sloten we deze voor het laatst. Zo voorkwamen we dat hoog water vanuit het kanaal de polders ten zuiden van Vlijmen instroomde. In deze drogere tijden zorgt dit inlaatwerk er juist voor dat deze polders van water worden voorzien. Water uit het Drongelens kanaal vult de sloten en beken.
Bekijk de video van de feestelijke opening
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Stuwklep Kammerberg in Lage Raam defect29 januari 2026
- Onze innovator Ferdinand in Trouw: "We kunnen veel meer met het gezuiverde afvalwater doen dan het in zee gooien”29 januari 2026
- Start uitvoering Gebiedsontwikkeling Oostelijke Langstraat feestelijk gevierd29 januari 2026
- Een Duurzaam Duel: natuur, water en beekherstel op het grote doek28 januari 2026
- Aanpak voor natuurgebied Sang en Goorkens van start28 januari 2026