Notitie Reikwijdte en Detailniveau is vastgesteld


Op de Notitie Reikwijdte en Detailniveau (NRD) voor het programma Howabo zijn 7 zienswijzen binnengekomen. Onze antwoorden op deze zienswijzen zijn opgenomen in de Nota van Zienswijzen. De Nota is door de provincie Noord-Brabant op 17 juni vastgesteld. Iedereen die een zienswijze heeft ingediend krijgt de Nota toegestuurd.

Daarnaast hebben de Commissie Mer en Brabant Advies adviezen uitgebracht over de NRD, op verzoek van het bevoegd gezag. De adviezen worden overgenomen. De zienswijzen hebben geleid tot enkele kleine aanvullingen in de planMER.

Waar gingen de adviezen en zienswijzen over?

  • De mogelijk grotere opgave onder invloed van klimaatverandering. Het advies was deze mee te nemen als een toekomstige opgave en de effecten hiervan te beschrijven. Dat maakt duidelijk wat nog méér nodig is voor een klimaatrobuust watersysteem.
  • Zorg om het achterblijven van vervuild slib op gronden bij overstromingen en bij inzet van nieuwe waterbergingsgebieden. En wat dit betekent voor natuur en landbouw. Ook de lange leeglooptijden van waterbergingen worden als aandachtspunt genoemd.

Waarom een NRD?

De Nota van Zienswijzen geeft inzicht in hoe de zienswijzen worden meegenomen in de milieueffectrapportage, ofwel de planMER. We voeren een planMER uit om het effect van de 11 mogelijke oplossingen op de omgeving al vroegtijdig in beeld te hebben. De NRD beschrijft wat er onderzocht gaat worden voor de planMER, en hoe. Het document lag van 20 januari tot en met 3 maart voor iedereen ter inzage.