Goeeeeedemorgen! Wij maakten drie inwoners uit ons werkgebied blij met een TON!
Zij deden mee met onze eerdere winactie. Onze eigen Gaston overhandigde persoonlijk de tonnen aan de winnaars. De prijzen zijn gevallen in Heeswijk-Dinther, Mill en Veghel. Wat de winnaars met die TON gaan doen? Kijk zelf maar!
Wist je dat wij als waterschap subsidie verlenen aan een regenton in combinatie met het afkoppelen van je regenpijp?
Meer over de subsidie voor een regenton
Bewust en duurzaam watergebruik
Een regenton is een eenvoudige manier om regenwater op te vangen en te gebruiken voor de tuin en daarmee honderden liters kostbaar drinkwater per jaar te besparen. De regenton die werd verloot, vangt tot wel 110 liter regenwater op en heeft bovenop een geïntegreerde plantenbak. Dat maakt de ton niet alleen functioneel, maar ook een stijlvolle vergroening van je tuin.
Slim omgaan met drinkwater steeds belangrijker
Brabantse zomers worden droger en heter. Tegelijkertijd neemt het drinkwatergebruik toe, vooral in de tuin. Gemiddeld gebruiken we per persoon zo’n 1.100 liter drinkwater per jaar om de tuin te sproeien. Door regenwater op te vangen, kan dit gebruik flink omlaag. Regenwater is bovendien beter voor planten.
En door regenwater op te vangen en vast te houden met een regenton, voorkomen we dat schoon regenwater onnodig schoongemaakt moet worden in onze rioolwaterzuiveringen.
Meer tips over hoe jij in en om je huis zuinig met water kunt omgaan
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Nieuws uit ons algemeen bestuur van december18 december 2025
- Goeeeeedemorgen! Wij maakten drie inwoners uit ons werkgebied blij met een TON!17 december 2025
- Van piping tot primeur: hoe een hecht team een dijk redt15 december 2025
- Een natuurlijke boost voor de Astense Aa bij De Berken15 december 2025
- FPH Ploegmakers geselecteerd als uitvoeringspartner voor dijkverbetering Doeveren11 december 2025