Dijkwerkers on Tour: weg van het scherm, samen de dijk op
In het kader van kennismaking en kennisdeling organiseert het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP) jaarlijks de Dijkwerkers on Tour: een middag op de dijk waarbij verschillende waterschappen één van hun dijkverbeteringsprojecten in de spotlight zetten. Dus: weg van het bureau, de dijk op!
Op dinsdag 17 september was het aan het projectteam van de dijkverbetering tussen Lith en Bokhoven de eer om hun mooie project te laten zien aan ruim 30 geïnteresseerde en enthousiaste dijkwerkers.

Na ontvangst met koffie en thee, sprongen de projectteamleden en de deelnemers op de fiets om een fietstocht te maken over de dijk. Er werd gefietst van Oud-Empel, via de Maaspoort in ’s-Hertogenbosch naar de Henriëttewaard. Onderweg werd een uitgebreide uitleg over het project gegeven en was er meer dan voldoende gelegenheid om kennis uit te wisselen. Na afloop was er nog ruimte voor een drankje en de mogelijkheid om na te praten. Een Bossche bol kon hierbij natuurlijk niet ontbreken.

Meer weten over de dijkverbetering tussen Lith en Bokhoven? Bezoek dan onze projectpagina en meld jezelf aan voor de nieuwsbrief.
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Nieuwe plaagplant explodeert in Drongelens Kanaal: ‘Nog erger dan grote waternavel’14 september 2026
- Bijzondere watervanger brengt regenwater én buurtbewoners samen in Nistelrode10 september 2026
- Kunnen straks 1.500 huishoudens in Rosmalen de wc doorspoelen met water uit de sloot?9 september 2026
- Wordt Brabant het nieuwe Atlantis? Bestuurders uit Brabant staan stil bij de vraag of we de klappen van klimaatverandering nog op kunnen vangen8 september 2026
- Hoe kan een land waar het zo vaak regent een watertekort krijgen?7 september 2026