Waterschappers van de toekomst komen van Basisschool de Meander in Lith
Gisteren maakte Basisschool de Meander in Lith kennis met ons waterschap. De school is vernoemd naar de meanderende (kronkelende) Maas en organiseert jaarlijks een speciale dag om die naam te eren. Dit jaar mochten wij meehelpen om de dag zo leuk en leerzaam mogelijk te maken.
Verleden, heden en toekomst: een avontuurlijke dag vol ontdekkingen
De leerlingen verkenden de thema's verleden-heden-toekomst. De geschiedenis van de Lithse Weesjes werd verteld tijdens een Weesjeswandeling. Ze leerden ook hoe we Lith vandaag de dag beschermen tegen de Maas, met een dijkwachttraining en zandzakkenrace.

Tijdens het zoeken naar waterdiertjes leerden ze over schoon en gezond water en met onze watertafel ontdekten ze dat gras in plaats van tegels wateroverlast kan voorkomen.

De bovenbouw speelde ons eigen escapespel ‘Kraak-de-Klas’.

Het was een geslaagde dag, zelfs de piekbui aan het eind van de dag mocht de pret niet drukken! We hebben zelfs onze nieuwe generatie collega’s leren kennen. Ze moeten misschien nog een beetje groeien in hun werkkleding, maar we zijn onder de indruk van hun enthousiasme en betrokkenheid!

Elke week ons laatste nieuws in je mailbox?
Recent nieuws
- Van piping tot primeur: hoe een hecht team een dijk redt15 december 2025
- Een natuurlijke boost voor de Astense Aa bij De Berken15 december 2025
- FPH Ploegmakers geselecteerd als uitvoeringspartner voor dijkverbetering Doeveren11 december 2025
- Een frisse stroom voor natuurgebied De Groene Punt10 december 2025
- Levian van 11 jaar onze nieuwe dijkbeheerder? Je ziet het dit weekend in de RTL4-aflevering van Later als ik groot ben9 december 2025