Waterschap Aa en Maas onderzoekt windenergie in Haps
We onderzoeken de mogelijkheid om vier windmolens te plaatsen op en nabij de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Haps. Door gebruik te maken van windenergie willen we de gevolgen van klimaatverandering beperken en bijdragen aan een meer klimaatbestendige toekomst. We voeren de komende tijd meerdere onderzoeken uit, waaronder een veiligheids- en geluidsonderzoek. Daarnaast wordt er een participatietraject gestart voor de omgeving en andere belanghebbenden.
Het idee is om twee windmolens te plaatsen op het terrein van de rioolwaterzuivering en twee molens net erbuiten. Hierover hebben we al contact met de betreffende grondeigenaren. De afgelopen maanden hebben we verkend of windenergie haalbaar is op deze locatie. Hierbij is vooral gekeken naar aspecten als veiligheid, geluid en verstoring van radar. De uitkomsten hiervan waren positief. Met de opgewekte stroom kan de rioolwaterzuivering klimaatneutraal draaien en kan de omgeving meeprofiteren.
Onderzoeken
De komende maanden breiden we de onderzoeken naar veiligheid en geluid verder uit. Ook betrekken we de omgeving bij het project. We organiseren bewonersavonden waarbij we onder andere kijken hoe een deel van de opbrengsten van het project ten gunste van de omgeving kunnen inzetten. Uiterlijk in september verwachten we een besluit te kunnen nemen.
Klik op onderstaande button voor de laatste informatie over dit project.
Meer informatie over windenergie in Haps
Elke week ons laatste nieuws in je mailbox?
Vragen? Wij helpen je graag!
Joletta Noomen

- Functie
- Adviseur Communicatie
- Telefoon
- 06-13 43 63 63
- [email protected]
Recent nieuws
- Bijzondere watervanger brengt regenwater én buurtbewoners samen in Nistelrode10 september 2026
- Kunnen straks 1.500 huishoudens in Rosmalen de wc doorspoelen met water uit de sloot?9 september 2026
- Wordt Brabant het nieuwe Atlantis? Bestuurders uit Brabant staan stil bij de vraag of we de klappen van klimaatverandering nog op kunnen vangen8 september 2026
- Hoe kan een land waar het zo vaak regent een watertekort krijgen?7 september 2026
- Mis het niet: Bezoek zaterdag onze Waterdag vol spetterende activiteiten bij natuurcentrum De Maashorst!7 september 2026