Werkzaamheden dijkverbetering Doeveren officieel van start gegaan
Woensdag 26 augustus zijn de werkzaamheden aan de dijkverbetering in Doeveren officieel van start gegaan. Bestuurders van waterschap Aa en Maas, het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP), provincie Noord-Brabant en gemeenten Heusden en Waalwijk gaven het startsein door letterlijk de schop in de grond te steken.
De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemer FPH Ploegmakers. Samen met hen heeft het projectteam van waterschap Aa en Maas afgelopen periode hard gewerkt om de werkzaamheden voor te bereiden. Het ontwerp is verder gedetailleerd en de nodige onderzoeken zijn uitgevoerd voor aanvang van de werkzaamheden.
Openingshandeling en festiviteiten aan de dijk
De werkzaamheden aan de dijk vinden gedeeltelijk emissieloos plaats. Met de letterlijke schop in de grond van de bestuurders werd hier een flinke knipoog aan gegeven. Aanwezige dijkbewoners en andere belanghebbenden van de dijk kregen de kans om het materieel dat gebruikt wordt voor de werkzaamheden van dichtbij te bekijken. Na het officiële startsein, is het hele gezelschap vertrokken naar de nabij liggende Boerderijcamping de Linde voor een gezellige barbecue.

v.l.n.r.: David van Raalte (programmadirecteur HWBP), Saskia Boelema (gedeputeerde provincie Noord-Brabant), Jeroen van den Bosch (wethouder gemeente Heusden), Richard Tiemstra (wethouder gemeente Waalwijk), Gerbert Ploegmakers (directeur FPH Ploegmakers) en Peter van Dijk (bestuurder waterschap Aa en Maas).
Dijkverbetering Doeveren
Het 4,1 kilometer lange stuk Maasdijk ter hoogte van Doeveren voldoet niet meer in de in 2017 landelijk gestelde norm voor waterveiligheid. Na een voorbereiding van 2,5 jaar, is nu gestart met de werkzaamheden aan de dijk. Naar verwachting wordt in het voorjaar van 2027 een waterveilige dijk opgeleverd.

Meer informatie?
Bezoek de projectpagina voor meer informatie over het project. Hier kunt u zich ook aanmelden voor de nieuwsbrief.
Contact
Nancy ten Have

- Functie
- Omgevingsmanager
- Telefoon
- 06-11 85 06 92
- [email protected]
Recent nieuws
- Werkzaamheden dijkverbetering Doeveren officieel van start gegaan27 augustus 2026
- Door gevallen regen vervalt vanaf 27 augustus urenverbod op onttrekken water uit sloten en beken in polder Koningsvliet26 augustus 2026
- Samen aan de slag voor een sterker en natuurlijker beekdal25 augustus 2026
- De waterzuivering van morgen? Jij kiest ‘m vandaag24 augustus 2026
- Bezoek 12 september onze Waterdag vol spetterende activiteiten bij natuurcentrum De Maashorst!24 augustus 2026
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.