Tweede maaironde op de dijken: klaar voor het hoogwaterseizoen
Deze maand starten we met de tweede maaironde op onze dijken langs de Maas. Goed onderhoud is essentieel voor stevige, veilige dijken die ons beschermen tegen hoogwater. Daarom maaien we twee keer per jaar en zetten we op sommige plekken schapen in als natuurlijke grasmaaiers.
Waarom maaien we?
Een gezonde dijkbegroeiing – met een mix van grassen, kruiden en planten – houdt de grond stevig bij elkaar. Zonder onderhoud krijgen dominante soorten als berenklauw en distels de overhand, wat leidt tot kale plekken en een zwakkere dijk.
Maaien met oog voor natuur
Bij het maaien houden we rekening met planten en dieren en volgen de Natuurbeschermingswet. In het voorjaar maaien we in twee maaigangen; de ene keer de binnenkant en de andere keer de buitenkant van de dijk. Zo blijft er altijd plek en voedsel voor vlinders en andere insecten.
Wat gebeurt er in de tweede maaironde?
In september maaien we de hele dijk, omdat de meeste planten dan zijn uitgebloeid en zich hebben uitgezaaid. Na het maaien wordt het gras afgevoerd om verstikking van de grasmat te voorkomen. Door te maaien worden kale plekken en andere beschadigingen zichtbaar. Deze plekken worden hersteld en het maaisel wordt – als de kwaliteit het toelaat – gebruikt als veevoer. Zo gaan we met een korte, strakke grasmat het hoogwaterseizoen in dat op 1 oktober begint. Met onze aanpak dragen we bij aan waterveiligheid én biodiversiteit.
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Aanvullende bijdrage Gebiedsontwikkeling Oostelijke Langstraat22 oktober 2025
- Groenprocedure; zorg dat wij veilig kunnen werken door tijdig te snoeien21 oktober 2025
- Waterschap Aa en Maas selecteert combinatie Dijkgenoten voor realisatie dijkverbetering Cuijk-Ravenstein21 oktober 2025
- Denk en praat mee over de uitstraling van de eigentijdse keermuur in Ravenstein20 oktober 2025
- Hedde genoeg van al da gezeik? Stop dan oew vinger in de dijk20 oktober 2025