Dijkverbetering Doeveren aan de slag met Arcadis
Voor de dijkverbetering Doeveren gaat het projectteam van waterschap Aa en Maas in de planuitwerkingsfase aan de slag met Arcadis. Binnen deze fase gaan zij samen het voorkeursalternatief uitwerken tot een definitief ontwerp en projectbesluit voor de dijk.
De planuitwerkingsfase: snel en zorgvuldig
De twee teams samen staan voor de projectambities snel en zorgvuldig, het versterken van de ruimtelijke kwaliteit en het soepel doorlopen van alle procedures voor omwonenden en andere belanghebbenden. Binnen de planuitwerkingsfase wordt agile gewerkt door middel van scrum. Dit draagt bij aan een snel en zorgvuldig proces, waarbij alleen datgene wordt gedaan wat echt nodig is.
Samen aan de slag voor een passend dijkontwerp
Diederik van Hogendorp is voor Arcadis manager planuitwerking: ‘Dijkverbetering Doeveren is een uniek project in een mooie landelijke omgeving. Recent hoogwater bevestigt de waterveiligheidsopgave, onze opgave staat voor een zorgvuldig maakbaar én duurzaam dijkontwerp. Medio 2025 moet het Projectbesluit gereed zijn voor besluitvorming, waarna de aanbesteding voor de realisatiefase volgt. Begin 2026 ronden wij de geplande werkzaamheden af’.
Ton van Gorp, werkzaam bij waterschap Aa en Maas als projectmanager binnen het dijkverbeteringsproject, voegt hieraan toe: ‘Wij gaan een uitdagende fase tegemoet waar we vol vertrouwen met Arcadis instappen. De gehele planuitwerkingsfase van het project pakken we agile aan. Het doel is om, door middel van het werken in sprints in een scrum-team, een zo kort mogelijke doorlooptijd van deze fase te realiseren. Arcadis heeft zich hierop voorbereid. Wij hebben er dan ook alle vertrouwen in om gezamenlijk aan de slag te gaan om het voorkeursalternatief uit te werken tot een passend dijkontwerp voor bewoners en andere belanghebbenden. We kijken uit naar deze nauwe samenwerking.’
Meer weten over dijkverbetering Doeveren?
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Pootjebaden in de Maas? De piek in de Maas bereikt zondag ons werkgebied13 januari 2025
- Tijd voor voorbehoedsmiddelen voor de bever? De bever laat zich niet foppen en al helemaal niet stoppen...10 januari 2025
- Oliebollenvet door de gootsteen? Dan zit het waterschap een week later met een hoop vieze smurrie9 januari 2025
- 13 Januari: inloopbijeenkomst voor meekoppelkansen gemeente Land van Cuijk voor dijkverbetering Cuijk-Ravenstein8 januari 2025
- 2,5 ton beschikbaar voor kleinschalige natuur- en waterprojecten in Noord-Brabant8 januari 2025