Herinrichting natuurgebied 't Gulden Land van start
Tussen de Kop van Aarle-Rixtel en het centrum van Helmond-Noord ligt natuurgebied ’t Gulden Land. Samen met gemeente Helmond en gemeente Laarbeek werken we aan de herinrichting van ‘t Gulden Land. Op donderdag 11 mei gaven onze dagelijks bestuurder Peter van Dijk, wethouder Arno Bonte (gemeente Helmond) en wethouder Joan Briels (gemeente Laarbeek) met een openingshandeling het startsein voor de uitvoering van het eerste deelproject Beekherstel Gulden Aa.
Natuurontwikkeling 't Gulden Land: het beekherstel van de Gulden Aa
In april is begonnen met de uitvoering van het deelproject 'Beekherstel Gulden Aa'. Dit is het eerste deelproject in uitvoering voor 't Gulden Land. Omdat deze ontwikkeling in Helmond plaatsvindt, voert gemeente Helmond de werkzaamheden uit. Dit project is de eerste die wordt uitgevoerd in de natuurontwikkeling van 't Gulden Land.
De beekherstel van de Gulden Aa
De Gulden Aa is een beek die tegen het centrum van Helmond begint. De beek wordt deels verlegd, waardoor de beek op sommige plekken sneller of juist langzamer stroomt, en er komen poelen. Dat is goed voor de waterkwaliteit en vergroot de biodiversiteit. Ook wordt een stuw vervangen door een vispassage. Vissen kunnen hierdoor weer van en naar de Aa zwemmen.
Door 't Gulden Land te ontwikkelen wordt het gebied een nog mooiere omgeving voor mens en dier. Daarom ontwikkelen we het met de gemeente Helmond en de gemeente Laarbeek tot een gebied waar natuur, water, cultuurhistorie en recreatie hand in hand gaan. Met deze start wordt ook de bijzondere samenwerking met de gemeenten benadrukt.
en Joan Briels (gemeente Laarbeek). Fotograaf: Henk van Dijk.
Werkzaamheden
De brug van het Janus Meulendijkspad is inmiddels vervangen op een andere plek. De locatie van de brug is op een centrale plek in ’t Gulden Land. Een mooie plek om over heen te fietsen en over de beek heen te kijken. In het ontwerp van de brug is het logo van ‘t Gulden Land verwerkt. De stalen brug is 100% circulair. Tijdens de starthandeling werd de brug officieel geopend door de bestuurders Wie de nieuwe brug wil betreden, heeft nog even geduld nodig. Begin juni verwacht gemeente Helmond het werk rondom de brug af te ronden. Dan kan deze weer open voor verkeer.
Project 't Gulden Land is mede gefinancierd door provincie Noord-Brabant
Meer informatie over project 't Gulden Land
Elke week ons laatste nieuws in je mailbox?
Recent nieuws
- Waterbericht juli: het watersysteem piept en kraakt door de droogte13 augustus 2026
- Uitzonderlijke situatie: urenverbod op onttrekken water uit sloten en beken in polder Koningsvliet12 augustus 2026
- Ook de dijken hebben te lijden onder de langdurig aanhoudende droogte11 augustus 2026
- Om water zo lang mogelijk vast te houden bij droogte zetten we de stuwen juist zo hoog mogelijk. Maar hoe werken stuwen nu eigenlijk?10 augustus 2026
- Invasieve exoten: we komen er niet meer van af, maar tóch heeft bestrijding nut10 augustus 2026