70 jaar na de Watersnoodramp
1 februari 2023
1 februari 2023. Vandaag is het precies 70 jaar geleden dat de grootste natuurramp in de 20e eeuw in Nederland plaatsvond. De Watersnoodramp in 1953. Dagelijks werken wij samen met andere waterbeheerders in Nederland aan veilige dijken en een veilig waterpeil.
Dat veilige dijken en droge voeten geen vanzelfsprekendheid zijn, laten de vele ooggetuigenverslagen en verhalen van nabestaanden en andere betrokkenen zien in de vele indrukwekkende series, artikelen en programma’s die in aanloop naar vandaag en ook vandaag te zien en lezen zijn.
Wij hebben er een aantal voor je op een rijtje gezet. 𝑶𝒑𝒅𝒂𝒕 𝒘𝒊𝒋 𝟏𝟗𝟓𝟑 𝒏𝒐𝒐𝒊𝒕 𝒗𝒆𝒓𝒈𝒆𝒕𝒆𝒏
- Longread van @npokennis Waardoor overstroomde Nederland in 1953? | NPO Kennis
- Vierdelige tv-serie en 7 podwalks Het water komt van de NTR NTR - Het water komt
- Een mooie visual van de NOS die de ramp reconstrueert Watersnood, een reconstructie van de watersnoodramp in 1953 (nos.nl)
- De website van het Watersnoodmuseum, waar je vanaf 10.30 uur live mee kan kijken met de Nationale Herdenking van de Waternoodramp Home - Watersnoodmuseum
- Podcast De Nieuwe Dijkbewakers Podcast van Rijkswaterstaat: Podcast Werken voor Nederland: De Nieuwe Dijkbewakers - Werken voor Nederland
- Rewind van de Watersnoodramp door Nos Stories
Recent nieuws
- Basisschoolleerlingen gaan enthousiast van start met Water Race
- Green Energy Day: ieder jaar een stukje dichterbij
- Waterbericht februari: een omslagpunt van ‘zeer nat’ naar droge omstandigheden
- Meanderende Maas neemt laadplein naast rioolwaterzuivering in Oijen in gebruik
- Leerlingen basisschool Land van Cuijk planten bomen tijdens laatste boomfeestdag van seizoen