Dode vissen in vijver tussen de Rochadeweg en Stipdonkseweg Helmond
In de visvijver tussen de Rochadeweg en Stipdonkseweg Helmond zijn dode vissen gevonden. Waar de vissen zijn gevonden, meten we een laag zuurstofgehalte in het water. Door de flinke regen is er waarschijnlijk rioolwater in de vijver gekomen. Hierdoor is het zuurstofgehalte gedaald. De dode vissen zijn opgeruimd.
Regenwater en riolering
Regenwater stroomt ook in de riolering. Daar vermengt het regenwater zich met rioolwater. Als de riolering bij flinke regen overbelast raakt, stroomt een klein deel van het mengsel via een overstort (speciale opening) de beken en sloten in. Hiermee beperken we overlast binnen de bebouwde kom. Veel vissen, die het al moeilijk hadden met een laag zuurstofgehalte, hebben hierdoor extra moeite met overleven.
Direct melden
Als je dode of zieke vissen ziet, geef dat dan meteen aan ons door. We kijken wat er aan de hand is en nemen de noodzakelijke maatregelen om erger te voorkomen. Dat kan telefonisch via 088 17 88 000 of met onderstaand formulier.
Recent nieuws
- Mist, vrieskou of regen: niets houdt ons 'oranje legioen' tegen!29 november 2023
- Het blijft maar regenen, dus is het water afvoeren geblazen om droge voeten te houden29 november 2023
- Plannen herinrichting Lage Raam ter inzage29 november 2023
- Werkzaamheden renovatie kunstwerken Peelkanalen gereed29 november 2023
- DTV Nieuws neemt door extreme regen een kijkje bij Dynamisch Beekdal met onze collega Jos Kruit27 november 2023