Grote natuurbrand in De Peel in Limburg
Sinds half zeven vanmorgen woedt er een grote brand in natuurgebied Mariapeel bij Griendtsveen. Dit is een natura2000 gebied in de Limburgse gemeente Horst aan de Maas. Er is flinke rookontwikkeling die ook duidelijk zichtbaar is in ons werkgebied. De brandweer is onder andere met blushelikopters en brandweerwagens al de hele dag druk met het blussen van de brand. De verwachting is dat de brand stopt bij de Helenavaart en niet overslaat naar de Brabantse zijde van de Peel.
Rol waterschap
We hebben geen actieve rol bij het bestrijden van de brand. Dit is de verantwoordelijkheid van de brandweer. We houden de situatie nauwlettend in de gaten en staan paraat mocht dit nodig zijn.

Bluswater
De blushelikopter maakt gebruik van het water uit waterbuffer Hoogdonk. Het waterschap stelt het aanwezige oppervlaktewater (water in sloten en beken) graag ter beschikking aan de brandweer. Het blussen van de brand van dit natuurgebied heeft de hoogste prioriteit. Bluswater is een uitzondering op eventueel aanwezige onttrekkingsverboden.
Vragen? Wij helpen je graag!
- Telefoon
- 088 - 17 88 000
- info@aaenmaas.nl
Recent nieuws
- Onderzoek naar waterkwaliteit BZOB afgerond: maatregelen om waterkwaliteit te verbeteren8 mei 2025
- Winactie: Win een van de drie fietspakketten voor de Pontjesdagen op 16, 17 en 18 mei!8 mei 2025
- Waterbericht april: weer eens een ‘normale’ maand8 mei 2025
- Test je kennis tijdens het Klimaatexamen7 mei 2025
- Bezoek onze spetterende Waterdag vol wateractiviteiten!1 mei 2025