Inspraak
Bekijk de informatie op deze pagina: Hoe kun je een zienswijze indienen op het Ontwerp Programma of de planMER
Van 15 april tot en met 27 mei 2026. Als je een reactie wilt indienen, een zogenaamde zienswijze, moet je dit binnen deze periode insturen. Lees hierover meer in dit artikel: Hoe kun je een zienswijze indienen?
In het eerste deel van het mer-onderzoek is gekeken naar de effecten op de omgeving van de oplossingsrichtingen. Denk aan effecten op de natuur, bodem, cultuurhistorie en huidige gebruik van het gebied. Deze resultaten hebben we gebruikt om te komen tot een uiteindelijke set maatregelen voor e komende jaren. In het tweede deel van het planMERis dezeset maatregelen (het ‘voorkeursalternatief) getoetst op tijdelijkeen langdurige effectenop de omgeving.
In de periode dat de planMER ter inzage ligt, kun je belangrijke aandachtpunten doorgeven. We nemen alle reacties zorgvuldig door. Als het echt nodig is, verwerken we deze in het definitieve Programma Howabo. Het programma wordt eind 2026 wordt vastgesteld door de twee waterschappen.
Het Programma Howabo staat in grote lijnen vast. Dat is nodig, omdat het gaat om de veiligheid van een kwetsbare regio en om een grote en ingewikkelde opgave. Toch horen we graag wat inwoners belangrijk vinden. Daarom leggen we het Ontwerp Programma Howabo ter inzage. Als je belangrijke aandachtspunten hebt, kun je een zienswijze indienen. We nemen alle reacties zorgvuldig door en kunnen deze ze, als het echt nodig is, nog meenemen in het definitieve Programma Howabo. Eind 2026 wordt het programma naar verwachting door de waterschappen definitief vastgesteld.