Lopende onderzoeken en werkzaamheden aan de dijk


12 februari 2025

Hieronder vindt u een overzicht van alle lopende onderzoeken aan het dijktraject tussen Cuijk en Ravenstein.

Van april tot en met juni 2026: onderzoek aan de kademuur in Grave

In de maanden april, mei en juni van 2026 onderzoeken Nebest, Sweco en een aantal onderaannemers de kademuur in Grave. In 2025 hebben we al archeologisch, milieukundig en bodemonderzoek gedaan. Nu bekijken we hoe de historische kademuur precies is opgebouwd en wat de staat is van de kademuur.

Wat houdt dit onderzoek in?

Langs de kademuur graven we ongeveer 25 inspectieputten. Deze putten verschillen in grootte. Sommige zijn ondiep, andere kunnen tot wel 4,5 meter diep zijn. Door in de grond te kijken, kunnen we de kwaliteit van de kademuur beter beoordelen. Met de resultaten passen we de berekeningen van de kade in het dijkontwerp aan. Daarna kunnen we de mogelijke oplossingen uit de verkenningsfase van de dijkverbetering verder uitwerken.

Wat merkt u ervan?

Bij het bepalen van de locaties voor de inspectieputten, houden we zoveel mogelijk rekening met de omgeving, zoals horeca, bomen en andere bebouwing. Als er planten of objecten tijdelijk weg moeten, plaatsen we die na afloop op dezelfde plek terug.

Het onderzoek kan tijdelijke hinder veroorzaken. Denk aan afzettingen of verkeersmaatregelen bij sommige putten. We doen ons best om dit zo beperkt mogelijk te houden.

Vragen en/of opmerkingen?

Heeft u vragen en/of opmerkingen naar aanleiding van deze onderzoeken? Of bent u op zoek naar meer informatie? Neem dan contact op met Wilbert Kuijken, adviseur omgeving voor dijkverbetering Cuijk-Ravenstein. U kunt hem een e-mail sturen op [email protected] of hem telefonisch bereiken op 06-54 63 70 38.

Geotechnisch onderzoek over het gehele dijktraject - mei 2025 t/m voorjaar 2026

Tot en met het voorjaar van 2026 wordt er door veldonderzoeksbureau Socotec grondonderzoek (geotechnisch onderzoek) uitgevoerd over het gehele dijktraject. Het bestaat uit machinale boringen, sonderingen en handboringen. Dit onderzoek is nodig om nadere gegevens over de ondergrond te krijgen, zodat we de juiste berekeningen kunnen maken voor de dijkverbetering.

Mogelijk komt u materieel tegen van Socotec, zoals de sondeerwagen op onderstaande afbeelding.

Afbeelding1_sondeerwagen

Daarnaast kan het zijn dat u tijdelijke verkeershinder ervaart. Er zijn namelijk op verschillende plekken verkeersafzettingen nodig om de werkzaamheden uit te voeren. Onze excuses voor het eventuele ongemak.

Voor eventuele vragen over de onderzoeken, kunt contact opnemen met Wilbert Kuijken, onze adviseur omgeving. Hij is telefonisch bereikbaar op 06-54 63 70 38 of u kunt hem een e-mail sturen op [email protected].