Code oranje? Geen probleem voor onze collega's bij de rioolwaterzuiveringen!
Terwijl er al een aantal dagen een witte deken over ons land ligt, zijn onze collega's druk aan het werk op onze rioolwaterzuiveringen. De winterse omstandigheden hebben invloed op onze zuiveringen, maar er is zeker geen nood aan de man. De temperatuur van het water dat door de buizen naar de rioolwaterzuiveringen stroomt, is warm genoeg. Dat komt doordat douche- en wasmachinewater van onze inwoners een aangename temperatuur heeft. Ook het afvalwater van bedrijven is relatief warm. Tot slot is de grond waar het water doorheen loopt niet zo koud als erboven. Het water bevriest dus gelukkig niet.

Afvalwater blijft netjes gezuiverd
Maar onze collega's zijn wel hard aan het werk op onze rioolwaterzuiveringen! Door de kou kunnen bovengrondse materialen en leidingen bevriezen. Collega’s werken hard om dat te voorkomen en de boel draaiende te houden zodat het afvalwater netjes gezuiverd wordt.

Smeltende sneeuw
Als de sneeuw gaat smelten, zorgt dat daarnaast voor een grote hoeveelheid koud water dat in korte tijd binnenkomt. Het zuiveringssysteem moet daardoor meer verwerken, terwijl de biologische processen die het water schoonmaken langzamer werken door de kou.
Sneeuwpret
Gelukkig leveren de sneeuw en het ijs ook mooie plaatjes op en is er naast het harde werk ook ruimte voor sneeuwpret!

Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Veel belangstelling voor de natuur langs de Meerkensloop in Boekel21 mei 2026
- Vrije doorgang voor vissen helpt om water schoner en gezonder te maken21 mei 2026
- Kademuur Grave onder de loep voor dijkverbetering Cuijk-Ravenstein21 mei 2026
- Bezoek gratis onze gemalen Caners en Van Sasse19 mei 2026
- Met een antenne langs de Maas: ‘beverdetective’ Ronald jaagt op piepjes van dieren die onze dijken kunnen slopen18 mei 2026