Dagelijks bestuurslid Peter van Dijk over emissieloos bouwen op Bouwmachines.nl: "we kiezen steeds voor de meest intelligente methode van dat moment"
Overheden en andere opdrachtgevers willen steeds vaker emissieloos bouwen. Dat vraagt om duidelijke keuzes, nieuwe werkwijzen en nauwe samenwerking met de markt. Bouwmachines.nl onderzoekt hoe opdrachtgevers hun ambities vertalen naar projecten. Voor de 3e aflevering in de reeks hierover, geeft dagelijks bestuurslid Peter van Dijk in een interview aan hoe wij als waterschap inzetten op emissieloos bouwen. "In overleg met aannemers en onderaannemers kiezen we steeds voor de meest intelligente methode van dat moment."

Er liggen grote opgaven met flinke investeringen voor ons waterschap op het gebied van voldoende schoon en ecologisch water, dijkversterkingen en modernisering van rioolwaterzuiveringen. Tegen die achtergrond is emissieloos bouwen voor ons waterschap geen abstract beleidsdoel, maar een dagelijkse afweging in concrete projecten. “Wij proberen zo emissieloos mogelijk te bouwen,” zegt Van Dijk. “Maar ik ben ook een pragmaticus. Ik vind dat het werk wel daadwerkelijk gemaakt moet worden.”
Lees het hele interview op bouwmachines.nl
Bekijk de afbeelding van het artikel in groter formaat (pdf, 51 kB)
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Bezoek gratis onze gemalen Caners en Van Sasse17 augustus 2026
- Wat is het verschil tussen een poldersysteem en een bekensysteem? En waarom vallen beken sneller droog en heeft de polder altijd water? Onze adviseur watersysteem Joris vertelt het je!17 augustus 2026
- Waterbericht juli: het watersysteem piept en kraakt door de droogte13 augustus 2026
- Uitzonderlijke situatie: urenverbod op onttrekken water uit sloten en beken in polder Koningsvliet12 augustus 2026
- Ook de dijken hebben te lijden onder de langdurig aanhoudende droogte11 augustus 2026