Openhartoperatie op rioolwaterzuivering in Oijen
Afgelopen week onderging onze rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) in Oijen een bijzondere ingreep: een soort openhartoperatie. Een belangrijk stuk leiding, waar al het afvalwater uit de regio Oijen doorheen stroomt, moest worden verwijderd zodat een nieuw deel van de zuivering aangesloten kan worden.
Het rioolstelsel hield even de adem in
Om deze operatie veilig en gecontroleerd uit te voeren, stonden onze collega’s van beheer extra vroeg op om alle pompen stil te zetten. Het rioolstelsel hield als het ware even de adem in. Vervolgens begon de aannemer, onder scherp toezicht van onze collega’s van onderhoud & realisatie (O&R) en de veiligheidskundigen, met het aanleggen van een tijdelijke ‘bypass’ om het werk mogelijk te maken.
De operatie zelf
Gedurende zo’n acht uur stilstand werd de leiding verwijderd, de situatie hersteld en de installatie weer zorgvuldig ‘gehecht’: deksels dicht en pompen weer aan. De patiënt haalde opgelucht adem en het water kon weer stromen zoals het hoort.

Veilig afvalwater voor inwoners
Dankzij deze ingreep kunnen inwoners van Oijen en omstreken er weer op vertrouwen dat hun afvalwater veilig en schoon gezuiverd wordt. Deze complexe klus is door strakke voorbereiding, duidelijke werkafspraken en uitstekende samenwerking veilig en succesvol verlopen. Een knap staaltje vakmanschap waar we samen trots op mogen zijn!

Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Veel belangstelling voor de natuur langs de Meerkensloop in Boekel21 mei 2026
- Vrije doorgang voor vissen helpt om water schoner en gezonder te maken21 mei 2026
- Kademuur Grave onder de loep voor dijkverbetering Cuijk-Ravenstein21 mei 2026
- Bezoek gratis onze gemalen Caners en Van Sasse19 mei 2026
- Met een antenne langs de Maas: ‘beverdetective’ Ronald jaagt op piepjes van dieren die onze dijken kunnen slopen18 mei 2026
