Onttrek niet teveel water uit sloot of beek voor beregening
Wees zuinig met oppervlaktewater. Op dit moment is het nog mogelijk om water uit een sloot of beek te halen om gewassen of grasland te beregenen, want er is nog geen onttrekkingsverbod uit oppervlaktewater. Door de droge periode wordt daar, naast het gebruik van grondwater, veel gebruik van gemaakt. Dit zien we omdat in veel sloten het peil daardoor een stuk lager is.
Er wordt zoveel water onttrokken dat het ons niet altijd lukt om genoeg water aan te voeren om het watersysteem voldoende te voeden. Let daarom op bij het onttrekken van water. Doe dit met mate en in overleg met collega boeren, tuinders en akkerbouwers. Zo zorgen we er samen voor dat er genoeg water beschikbaar blijft.
Regels over onttrekken
Onttrekken van oppervlaktewater (water uit sloten en beken) mag met een maximale capaciteit van 100m3/uur en er moet benedenstrooms, in een sloot van ons waterschap, water over de stuw blijven lopen.
Twijfel of je onttrekking mogelijk is neem dan contact met ons op.
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Maaien van dijken met oog voor biodiversiteit11 mei 2026
- Samenwerken aan schoner water: raamcontract ‘De Kr8 van Samen’ werpt vruchten af11 mei 2026
- Samenwerking GGZ Oost Brabant en waterschap officieel vastgelegd11 mei 2026
- Save the date: kom 27 juni naar de Waterdag vol spetterende activiteiten bij natuurcentrum De Maashorst!11 mei 2026
- Wat zit er eigenlijk in ons riool? In Haarsteeg begint speurtocht naar ‘zorgwekkende stoffen’11 mei 2026