Aa en Maas levert materieel voor dambreuk Oekraïne
De waterschappen, waaronder waterschap Aa en Maas, hebben positief gereageerd op een verzoek van de Europese Unie en het ministerie van Buitenlandse Zaken om materiële hulp te bieden aan Oekraïne. Door een verwoeste stuwdam staat een groot gebied onder water en moeten mensen worden geëvacueerd.
Noodhulp
Op korte termijn leveren de waterschappen boten, vlotten, reddingsboeien en pompen. Dijkgraaf Mario Jacobs: “De gevolgen van de verwoesting van de dam zijn enorm. Uiteraard helpen wij de mensen in nood graag met materieel bij deze ramp. We stellen bij Aa en Maas drie pompen beschikbaar die het water in het overstroomde gebied helpen weg te pompen.” Het ministerie van Buitenlandse Zaken organiseert en coördineert de noodhulp namens Nederland, waarbij het aangeboden materieel een belangrijke rol speelt.
Verwoeste Kachovka-stuwdam
Een drie kilometer lange stuwdam in de Oekraïense rivier de Dnipro is verwoest. Hierdoor is een groot gebied onder water komt te staan. Tienduizenden mensen zijn of moeten worden geëvacueerd. Heel Europa organiseert noodhulp, waaronder Nederland.
Zie ook dit nieuwsbericht van de Unie van Waterschappen.
Elke week ons laatste nieuws in je mailbox?
Recent nieuws
- De Zuiderwaterlinie: het verhaal van het water als vriend en als vijand (deel 1)18 juni 2026
- Rijk maakt 300 miljoen euro vrij voor droogteaanpak, natuurherstel en stikstofreductie in De Peel17 juni 2026
- Bewoonster in de Crocusstraat in Uden is een ‘ton’ rijker17 juni 2026
- Nieuwe grondwatermeter bij provinciehuis onthuld door Bossche leerlingen16 juni 2026
- Zie en ervaar hoe het beekdal veranderd is tijdens Beekherstel beleefdag in Laarbeek op 3 juli16 juni 2026