Herstel graafwerk van dassen in Maasdijk bij Katwijk NB
Bij de Everdineweerd in Katwijk NB zijn dassen actief aan het graven vanuit hun dassenburcht, in het talud van een droge sloot, naar de Maasdijk. Deze graverij is van invloed op de stabiliteit van de dijk en geeft daardoor veel onzekerheid over de veiligheid bij hoogwater in de Maas. We maken daarom de ontstane gangen richting de dijk zo snel mogelijk dicht en ondernemen actie om toekomstig graafwerk in de dijk te voorkomen.

Eind november zetten we de gangen richting de dijk dicht met grond. De hoofdburcht die in de buurt ligt wordt met rust gelaten zodat de das hier kan blijven wonen. Ook wordt over een lengte van ongeveer 200 meter gaas ingegraven om te voorkomen dat de das opnieuw op deze locatie gaat graven. De weg wordt tijdens de werkzaamheden afgesloten voor doorgaand verkeer.
Deskundige begeleiding
De werkzaamheden worden uitgevoerd onder begeleiding van een dassendeskundige van de Zoogdiervereniging en met een machtiging van de Fauna Beheer Eenheid. De Omgevingsdienst houdt namens de provincie toezicht op het werk. De voorbereidingen om de das uit de dijk te krijgen voor aanvang van de werkzaamheden zijn inmiddels uitgevoerd. We zetten geurbuizen in, zodat de dassen na enige tijd hun hol verlaten. De das zoekt dan zelf een nieuwe verblijfplaats.
Deel deze informatie
Recent nieuws
- Waterschap Aa en Maas in tv-uitzending Zembla over PFAS in Helmond; waterschappen pleiten voor landelijk verbod28 april 2025
- Bezoek de nieuwe, spetterende expositie ‘Waardevol Water’ in museum Kruithuis24 april 2025
- Dagelijks bestuurslid Ernest de Groot reikt de groen-blauwe handdruk uit aan stichting VEEN18 april 2025
- Spannende ontknoping in scholenstrijd om schoon en voldoende water18 april 2025
- Kamerlid Martijn Buijsse (VVD) op bezoek bij Aa en Maas: hoe uit afvalwater waardevolle stoffen te winnen17 april 2025