Waterschap Aa en Maas bijt spits af met spoedwet digitale besluitvorming
De spoedwet voor digitale besluitvorming is er nog geen 3 dagen door, of het algemeen bestuur van waterschap Aa en Maas vergadert ‘as we speak’ als eerste waterschap geheel volgens de nieuwe regelgeving en voorwaarden!
Vergadering openbaar te volgen via een livestream? Check. Alle bestuursleden te zien en te horen? Check. Een nieuwe uitdaging waarbij nieuwe vaardigheden komen kijken.
Wat is de spoedwet digitale besluitvorming?
Met deze wet kunnen gemeenteraden, provinciale staten, waterschappen en eilandsraden tijdelijk via een digitale vergadering rechtsgeldige besluiten nemen. Deze wet geldt vooralsnog tot 1 september. Door de huidige coronamaatregelen kunnen algemeen besturen niet meer fysiek bijeenkomen om te vergaderen en besluiten te nemen. Met deze wet blijft dit toch mogelijk.
Foto: Dijkgraaf Lambert Verheijen als voorzitter van het algemeen bestuur in beeld tijdens de eerste livestream van het AB.
Deel deze informatie
Recent nieuws
- Licht op groen voor natuurherstel Peelvenen Leegveld14 januari 2021
- Waterverhaal voor omgevingsvisies gemeenten11 januari 2021
- Waterbericht december 20208 januari 2021
- 2020: feiten, cijfers & beelden31 december 2020
- Onderhoud aan sloten en beken: jaarlijkse controle waterschap Aa en Maas22 december 2020