Snoeiwerkzaamheden t.b.v. de boom- en dijkveiligheid
Dit voorjaar heeft er weer een BoomVeiligheidsControle (BVC) plaatsgevonden op de Maasdijk en de Diezedijk. Hierbij is niet alleen naar de bomen zelf gekeken maar ook welke invloed deze op de dijk hebben. In de meeste gevallen staan ze niet op de dijk zelf maar in de beschermingszone daarvan. Ook dat heeft dat extra aandacht nodig.
Op basis van deze controle worden in de komende weken snoeiwerkzaamheden uitgevoerd.
Een enkele boom wordt verwijderd omdat hij in een slechte conditie is of een gevaar oplevert voor voorbijgangers.
De aannemer is begonnen bij de Bovenlandse Sluis (Gansoijen), het eindpunt van het Drongelens Kanaal en tevens de meest westelijke punt van ons waterschapsgebied en gaat door tot en met Boxmeer.
Het werk verloopt voorspoedig en zal in de tweede week van augustus afgerond worden.
Heeft u een vraag of opmerking over dit bericht? Neem dan contact op met Elly van Doorn, gebiedsbeheerder van Waterschap Aa en Maas. Stuur een email naar [email protected] of bel het algemene nummer 088-1788000
Deel deze informatie
Recent nieuws
- Excursie nieuwe ecologische verbindingszone Meerkensloop in Boekel en Maashorst12 mei 2026
- Maaien van dijken met oog voor biodiversiteit11 mei 2026
- Samenwerken aan schoner water: raamcontract ‘De Kr8 van Samen’ werpt vruchten af11 mei 2026
- Samenwerking GGZ Oost Brabant en waterschap officieel vastgelegd11 mei 2026
- Save the date: kom 27 juni naar de Waterdag vol spetterende activiteiten bij natuurcentrum De Maashorst!11 mei 2026