Waterschap Aa en Maas treft maatregelen op dijk in Keent vanwege dassen
Op maandag 23 december begint waterschap Aa en Maas met het aanbrengen van gaas bij de dijk in Keent. In de buurt van de dijk is gezien dat dassen hebben gegraven. Om te voorkomen dat de dassen in of onder de dijk gaan graven, waardoor de dijk minder sterk wordt, wordt onderaan de dijk gaas aangebracht. De das kan daar dan niet graven en gaat op zoek naar een andere plek.
Dassen
Dassen zijn een beschermde diersoort. Ze breiden hun leefgebied in Nederland steeds verder uit. Daar waar de situatie het toelaat, zijn dassen welkom. Het komt helaas ook voor dat dassen overlast veroorzaken of voor onveilige situaties zorgen. Dat is hier geval. Er moeten dan (preventief) maatregelen worden getroffen.
Dassenprotocol
Waterschap Aa en Maas heeft samen met de andere Brabantse waterschappen en in overleg met de provincie Noord-Brabant een dassenprotocol opgesteld. In dit protocol staat beschreven welk afwegingskader het waterschap hanteert en wat de handelswijze is bij ingrijpen op locaties met dassen. Het doel van het protocol is om zorgvuldig en transparant te kunnen werken volgens de Wet natuurbescherming.
UPDATE: Omdat de grond erg nat is door de vele regenbuien van de afgelopen dagen wordt eerst over een lengte van 30 meter gaas ingegraven tot een diepte van 1,50 meter. De andere 50 meter van het dassenhek wordt ingegraven als de grond wat droger is.
Deel deze informatie
Recent nieuws
- Kom, doe en beleef op de Waterdag in Oijen op 11 maart2 februari 2023
- Waterbericht januari 2023: Kletsnatte januarimaand1 februari 2023
- 70 jaar na de Watersnoodramp1 februari 2023
- Internationale studenten interviewen collega Edwin Hes voor de Masteropleiding ‘Water and Sustainable Development’1 februari 2023
- Onze procesoperator Joost van Erp zit bij de laatste 10 kandidaten voor de verkiezing Jonge Ambtenaar van het Jaar 2023!30 januari 2023