Werkzaamheden aan watergang bij Canadasweg in Uden
Waterschap Aa en Maas voert in oktober werkzaamheden uit aan de watergang nabij de Canadasweg in Uden (zie afbeelding 1). We plaatsen hier een nieuwe stuw en vier vaste drempels. Met deze maatregelen verbeteren we het waterbeheer in het gebied en dragen we bij aan het behoud van de bijzondere natuur in het Sint Annabos.
Verbetering van waterbeheer en natuur
Tijdens de werkzaamheden plaatsen we een nieuwe stuw en vier vaste drempels in de watergang. Om dit werk veilig en zorgvuldig uit te voeren, dammen we de watergang tijdelijk af.
Het natuurgebied rondom het Sint Annabos is gevoelig voor verdroging. De nieuwe voorzieningen helpen om het bijzondere grondwatersysteem, ook wel wijst genoemd, beter vast te houden tijdens droge perioden. Tegelijkertijd zorgen de maatregelen ervoor dat water in natte perioden beter kan worden beheerd, waardoor de kans op wateroverlast afneemt.
Uitvoering werkzaamheden
Aannemersbedrijf Gebr. V.d. Aa B.V. voert de werkzaamheden in opdracht van Waterschap Aa en Maas uit. Voorafgaand aan de uitvoering vinden voorbereidende werkzaamheden plaats. Daarom kunt u de komende periode al activiteiten van de aannemer in het gebied zien.
De aannemer houdt tijdens de uitvoering rekening met de omgeving en doet er alles aan om eventuele overlast zoveel mogelijk te beperken.
Schrijf je in voor onze nieuwsservice
Abonneer je op onze digitale nieuwsservice en ontvang leuke en interessante artikelen over diverse onderwerpen wekelijks in je mailbox.
Recent nieuws
- Ontwerpbesluit voor vispassage bij gemaal Gewande ter inzage14 oktober 2026
- Van het beeldscherm naar de dijk: Dijkwerkers on Tour op bezoek bij dijkverbetering Doeveren7 oktober 2026
- Gezocht: 21 deelnemers die het grote Waterportret van Nederland vastleggen!7 oktober 2026
- Steeds vaker te veel of te weinig water7 oktober 2026
- Flushfun, pleepraat en de skonste Dixie van Festyland!5 oktober 2026
