Maas tussen Sambeek en Grave gestremd
1 september 2023
Via Rijkswaterstaat ontvingen wij vandaag het bericht dat tijdens onderhoudswerkzaamheden aan de jukken bij stuw Grave er vanmorgen één juk is uitgeklapt. Een andere juk was door de werkzaamheden buiten werking. Het gevolg is dat er sprake is van een waterstandsdaling tussen Sambeek en Grave. Op dit moment probeert de aannemer van Rijkswaterstaat de problemen op te lossen maar dat is een ingewikkelde klus door de sterke stroming op de Maas. Zie ook: Stuw Grave: problemen met 2 jukken | Rijkswaterstaat.
Wat betekent dit voor Aa en Maas?
Op dit moment heeft dit slechts beperkte gevolgen voor ons watersysteem. Daarom is het nu niet nodig om maatregelen te nemen. Wij houden contact met Rijkswaterstaat over de situatie en schakelen als dat nodig is.


Elke week ons laatste nieuws in je mailbox?
Recent nieuws
- Waterpeil staat uitzonderlijk laag: "Onze uitgangssituatie is niet goed."9 februari 2026
- "En als je het niet gelooft, heb je water in je hoofd!" Waterbazen van basisschool De Meander rappen erop los!9 februari 2026
- Waterbericht januari: iets natter en sneeuw5 februari 2026
- Nieuw waterschapsbelastingstelsel 2026: dit merk jij4 februari 2026
- 13 februari vergadering algemeen bestuur4 februari 2026