Baggeren Leijgraaf voor goede doorstroom water
Waterschap Aa en Maas baggert op dit moment de Leijgraaf van gemaal Veluwe in Erp tot de stuw aan de Lage Burchtweg in Uden. Alleen de bodem wordt gebaggerd, zodat de taluds in tact blijven en de flora en fauna niet verstoord worden. De werkzaamheden duren tot 15 maart 2019. Het waterschap heeft met de aanliggende eigenaren afspraken gemaakt hoe er omgegaan wordt met de baggerspecie.
Onderhoud

Baggeren is een belangrijke vorm van het gebruikelijke onderhoud. Zonder baggeren slibben sloten en beken dicht. Daardoor kan er onvoldoende water aan- of afgevoerd worden, wat bij hevige regenval tot overstromingen kan leiden. Ook kan de waterkwaliteit verslechteren omdat er minder zuurstof aanwezig is. Vissterfte en stank kunnen dan bij aanhoudende warmte het gevolg zijn.
Vragen
Inwoners die vragen hebben over de baggerwerkzaamheden kunnen contact opnemen Gijs Kerkhof van waterschap Aa en Maas, via telefoonnummer 088 – 17 88 000.
Deel deze informatie
Recent nieuws
- Onderzoek naar waterkwaliteit BZOB afgerond: maatregelen om waterkwaliteit te verbeteren8 mei 2025
- Winactie: Win een van de drie fietspakketten voor de Pontjesdagen op 16, 17 en 18 mei!8 mei 2025
- Waterbericht april: weer eens een ‘normale’ maand8 mei 2025
- Test je kennis tijdens het Klimaatexamen7 mei 2025
- Bezoek onze spetterende Waterdag vol wateractiviteiten!1 mei 2025